+420 602 477 033 jiri.koblas@centrum.cz

Ubytujte se u nás a lyžujte na Hochfichtu

Zimní dovolená v příjemném rodinném penzionu na Lipně spojená s lyžováním na Hochfichtu? Ano! Na této stránce můžete podrobně prozkoumat informace spojené se skiareálem Hochficht, který je součástí našich zimních pobytových balíčků.

Ceník zimních pobytů s lyžováním na Hochfichtu naleznete zde.

Informace o skiareálu Hochficht

Středisko alpského typu disponuje širokými stále upravenými sjezdovkami všech obtížností v celkové délce cca 22 km. Skiareál Hochficht je vhodný jak pro náročnější a pokročilé lyžaře, tak pro začátečníky a rodiny s dětmi. Kromě sjezdovek pro zkušené i Skiareál Hochfichtméně zkušené lyžaře/snowboardisty se zde nachází také dětský výukový park.

Na Hochfichtu si zalyžuje zkrátka každý. Celý skiareál je kompletně uměle zasněžován a lyžuje se tady od poloviny prosince do konce března.

Přepravní kapacita:

  • 1x nová kabinová lanovka na Reischlberg
  • 3x čtyřsedačková lanovka na okolní kopce
  • několik spojovacích kotev a pojízdných koberců

Jídlo a občerstveníGastronomie - Skiareál Hochficht

Gastronomii obstarává stylová rakouská hospoda a dvě samoobslužné větší restaurace (dorozumíte se česky). Vše s terasami s výhledem na alpy.

Parkování

Středisko má velké parkoviště, které je samozřejmě dostupné zdarma pro všechny.

Služby

V hlavní budově se nachází Intersport s prodejnou a půjčovnou ski vybavení (dorozumíte se česky). Pro ubytované hosty je možnost využít 10% slevu na vypůjčení vybavení nebo servis. K dispozici jsou také instruktoři lyžování/snowboardingu (dorozumíte se česky).

Skipark Frymburk

Malý rodinný lyžařský areál, který se nachází na okraji městečka Frymburk pouhých 6 km od našeho penzionu. Skipark Frymburk je ideální pro rodiny s malými dětmi. Do tohoto skiareálu nezajišťujeme odvoz ani skipasy.

Informace o Skiparku Frymburk

Zalyžovat si můžete na dvou sjezdovkách Relax a Tiger, které mají dohromady 1200m.

V našem Skiparku máme k dispozici vlek a dva lyžařské pásy v dětském parku. Díky rozloze 11 000 m2 patří tento dětský park mezi největší v České republice.

Skiareál Lipno

V okolí našeho penzionu se nachází také další místa, kde je možné si dobře zalyžovat, například oblíbený Skiareál Lipno, který je ideální pro rodiny s malými dětmi. Do tohoto skiareálu nezajišťujeme odvoz ani skipasy.

Informace o Skiareálu Lipno

Pohodlná a rychlá přeprava na nových moderních čtyřsedačkových lanovkách
– žádné vleky, pouze čtyřsedačkové lanovky a pojízdné koberce
– vysoká přepravní kapacita

Delší, širší a bezpečné sjezdovky, atraktivní snowpark s vlastní čtyřsedačkovou lanovkou
– 7,1 km sjezdových tratí o rozloze 31 ha
– 6 sjezdovek (900-1350m), 45-60 m široké

Nejvýkonnější zasněžovací systém v ČR
– 40 sněžných děl na 100% sjezdových tratí

Nejmodernější výukové hřiště v ČR – Foxpark
– 3 pohyblivé koberce (27, 39, 70 m)
– lyžařská výuka dětí již od 3 let
– zábavná a efektivní výuka formou soutěží a her

Kompletní zázemí pro lyžaře přímo u lanovky
– bezplatné parkoviště pro 450 aut
– lyžařská škola, půjčovna, skiservis, depot
– restaurace, apres´ski bary, supermarket

Místní Skiareál Lipno v Lipně nad Vltavou nabízí tři zcela nové čtyřsedačkové lanovky, kompletně uměle zasněžovaný areál, vyhlášené dětské hřiště Foxpark s pohyblivými koberci místo vleků, kvalitní snowpark pro milovníky snowboardů s mnoha zajímavými překážkami, večerní lyžování, lyžařskou školu, půjčovny lyžařského vybavení a také SkiDepot pro úschovu a vysušení Vašeho vybavení do druhého dne.

Můžete si zalyžovat na rozšířených a prodloužených sjezdovkách. Ve Skiareálu Lipno tedy můžete lyžovat na 6 sjezdovkách o celkové délce 7.1 km, snowparku se 17 překážkami a Vaše děti už od 3 let na dětském výukovém hřišti Foxpark se 3 pohyblivými koberci a dvěma dětskými vleky.

Skiareál Lipno se díky modernizaci posunul mezi pětihvězdičkové areály. Skiareál Lipno je vhodný zejména pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře i když si tu zalyžuje stejně dobře i zkušený.

Veškeré vybavení (lyže. boty, snowboardy, běžky a doplňky) si můžete půjčit přímo na místě. Ve skiareálu je dostatek možností občerstvení a odpočinku. Přímo u lanovky je parkoviště pro 450 aut kde můžete parkovat zdarma.

Ceník a informace

Spojte zimní dovolenou v našem penzionu s lyžováním ve skiareálu Hochficht. K dispozici je hotelový skibus, průvodce, a pro ubytované zákazníky nabízíme 10% slevu na vypůjčení vybavení nebo servis.

Ceník balíčků

Skiareál Hochficht

Hotelový skibus

K dopravě na Hochficht můžete využít hotelový skibus (odjezd je podle přání zákazníků). Řidič skibusu je také zároveň průvodce, který vám poradí co a jak.

INTERSPORT Pötscher

Pro ubytované hosty nabízíme možnost využít 10% slevu na vypůjčení vybavení nebo servis v prodejně/půjčovně INTERSPORT Pötscher (DE/ENG), která se nachází přímo na Hochfichtu.

Výuka snowboardingu

Chcete se naučit na snowboardu? Žádný problém! Naše kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce. Vyučující jsou zkušení instruktoři s licenční atestací. Pro více informací kontaktujte přímo instruktory na telefonním čísle 724 551 383 (Marcel Lorenc) / 721 328 017 (Petra Lorencová) nebo zašlete zprávu na lofina@seznam.cz.

Aktivity na Lipně

Lipno a jeho okolí nenabízí jenom lyžování. Okolí Jihočeského moře je také oblíbeným místem milovníků běžkování nebo snowkittingu. No a na své si přijdou také milovníci bruslení. Když je dobrý led a krásné počasí, tak je to nezapomenutelný zážitek. Lipno je zkrátka skvělým místem pro zimní, ale i letní dovolenou. Další možné aktivity naleznete po kliknutí na následující tlačítko.