+420 602 477 033 jiri.koblas@centrum.cz

Lipno

Lipno – jihočeské moře, tak se přezdívá největší vodní ploše v ČR. Lipno je dlouhá léta populární jako místo pro dovolenou.

Turistické, sportovní a kulturní možnosti v okolí Lipna ale nemají v žádném regionu v ČR konkurenci. Na Lipně se určitě nudit nebudete a je přitom jedno, zda přijedete v sezóně nebo mimo ni, v létě v zimě, nezáleží kolik je Vám let a v jaké jste kondici. Na Lipně si najde každý to své.

Lipno – oblíbené turistické cíle

V okolí Lipna je množství turistických tras a atraktivních turistických cílů. K nejznámějším patří určitě Plešné jezero – nádherný pozůstatek doby ledové na Šumavě. Délka trasy je cca 7 km, stezka na Plešné začíná v Nové Peci.

Velmi populární je Medvědí stezka – nejstarší naučná stezka na Šumavě spojená s osudem posledního šumavského medvěda.

Navštívit můžete podzemí elektrárny Lipno, zříceninu hradu Vítkův Kámen s nádherným výhledem na Lipno a okolí nebo rozhlednu Moldaublick v Rakousku. Poměrně čerstvou novinkou je Stezka v korunách stromů v Lipně nad Vltavou

Sport na Lipně

Plavání – Lipno pro milovníky volné vody, nebo aquapark v Maríně Lipno nebo ve wellness centru ve Frymburku pro turisty, kteří preferují krytý bazén s atrakcemi.

Windsurfing – celé Lipno je jako dělané pro tento krásný dynamický sport – vždyť Lipno je vyhlášenou windsurfingovou lokalitou.

Jachtingu – platí zde totéž co u windsurfingu, navíc jsou po celém Lipně dobře přístupné maríny s výborným zázemím a možností zapůjčení lodě.

Rybaření – Lipno je vodní plochou rybaření zaslíbenou, nejeden rybář si zde splnil sen o kapitálním úlovku

Historické památky na Lipně a v okolí

Nedaleko je Český Krumlov, unikátní památka chráněná UNESCO, pohádkový zámek Hluboká, dále pak zřícenina hradu Vítkův Hrádek, technický unikát Schwarzenberský plavební kanál, hrad Rožmberk, klášter ve Vyšším Brodě a celá řada neméně významných míst.

Zima na Lipně – lyžování, bruslení

Sjezdové lyžování – okolí poskytuje pěkné sjezdové tratě pro všechny kategorie lyžařů. Můžete zde najít lehkou sjezdovku, jako je ta ve Frymburku (5 km, poma) nebo rodinný skiareál Lipno (10 km, sedačkové lanovky, pojízdné koberce pro děti), který umožňuje i noční lyžování a disponuje i malým aquaparkem. Penzion Plánička svou výhodnou polohou umožňuje pohodlnou návštěvu lyžařských areálů v blízkém Rakousku či Německu. Velmi blízko je i areál Steirstein (Rakousko, 42 km, poma, sedačková lanovka), Hochficht (Rakousko, 50 km, 7x kotva, 3x sedačková lanovka) či Mitterdorf (Německo, 65 km, 6x kotva, sedačková lanovka).

Oblíbené je i bruslení na zamrzlém Lipně – je možné bez obav bruslit na otevřené ploše, která dává dostatek prostoru i pro dálkové bruslení.

Powerkiting – nový sport, kdy se necháte „tahat“ drakem ve tvaru padákového křídla. Je úžasné zažít pocit s lyžemi či bruslemi na nohou, kdy skoro letíte po zamrzlé hladině Lipna.

Plavání – i v zimě je možné se na Lipně koupat. Můžete navštívit krytý bazén Aquaworld v Lipně nad Vltavou (14 km) nebo největší wellness centrum s bazénem v ČR ve Frymburku vzdáleném 6 km.

Share This