+420 602 477 033 jiri.koblas@centrum.cz

Ubytujte se u nás a lyžujte na Hochfichtu

Zimní dovolená v příjemném rodinném penzionu na Lipně spojená s lyžováním na Hochfichtu? Ano! Na této stránce můžete podrobně prozkoumat informace spojené se skiareálem Hochficht, který je součástí našich zimních pobytových balíčků.

Ceník mimovíkendových pobytů se zlevněným skipasem naleznete zde.

Prodloužené lyžařské víkendy čtvrtek až neděle se zlevněným skipasem jsou účtovány formou cenové nabídky dle aktuálního ceníku skipasů a pobytů.

Informace o skiareálu Hochficht

Středisko alpského typu disponuje širokými stále upravenými sjezdovkami všech obtížností v celkové délce cca 22 km. Skiareál Hochficht je vhodný jak pro náročnější a pokročilé lyžaře, tak pro začátečníky a rodiny s dětmi. Kromě sjezdovek pro zkušené i Skiareál Hochfichtméně zkušené lyžaře/snowboardisty se zde nachází také dětský výukový park.

Na Hochfichtu si zalyžuje zkrátka každý. Celý skiareál je kompletně uměle zasněžován a lyžuje se tady od poloviny prosince do konce března.

Přepravní kapacita:

  • 1x nová kabinová lanovka na Reischlberg
  • 3x čtyřsedačková lanovka na okolní kopce
  • několik spojovacích kotev a pojízdných koberců

Jídlo a občerstveníGastronomie - Skiareál Hochficht

Gastronomii obstarává stylová rakouská hospoda a dvě samoobslužné větší restaurace (dorozumíte se česky). Vše s terasami s výhledem na alpy.

Parkování

Středisko má velké parkoviště, které je samozřejmě dostupné zdarma pro všechny.

Služby

V hlavní budově se nachází Intersport s prodejnou a půjčovnou ski vybavení (dorozumíte se česky). Pro ubytované hosty je možnost využít 10% slevu na vypůjčení vybavení nebo servis. K dispozici jsou také instruktoři lyžování/snowboardingu (dorozumíte se česky).

Skipark Frymburk

Malý rodinný lyžařský areál, který se nachází na okraji městečka Frymburk pouhých 6 km od našeho penzionu. Skipark Frymburk je ideální pro rodiny s malými dětmi. Do tohoto skiareálu nezajišťujeme odvoz ani skipasy.

Informace o Skiparku Frymburk

Zalyžovat si můžete na dvou sjezdovkách Relax a Tiger, které mají dohromady 1200m.

V našem Skiparku máme k dispozici vlek a dva lyžařské pásy v dětském parku. Díky rozloze 11 000 m2 patří tento dětský park mezi největší v České republice.

Skiareál Lipno

V okolí našeho penzionu se nachází také další místa, kde je možné si dobře zalyžovat, například oblíbený Skiareál Lipno, který je ideální pro rodiny s malými dětmi. Do tohoto skiareálu nezajišťujeme odvoz ani skipasy.

Informace o Skiareálu Lipno

Pohodlná a rychlá přeprava na nových moderních čtyřsedačkových lanovkách
– žádné vleky, pouze čtyřsedačkové lanovky a pojízdné koberce
– vysoká přepravní kapacita

Delší, širší a bezpečné sjezdovky, atraktivní snowpark s vlastní čtyřsedačkovou lanovkou
– 7,1 km sjezdových tratí o rozloze 31 ha
– 6 sjezdovek (900-1350m), 45-60 m široké

Nejvýkonnější zasněžovací systém v ČR
– 40 sněžných děl na 100% sjezdových tratí

Nejmodernější výukové hřiště v ČR – Foxpark
– 3 pohyblivé koberce (27, 39, 70 m)
– lyžařská výuka dětí již od 3 let
– zábavná a efektivní výuka formou soutěží a her

Kompletní zázemí pro lyžaře přímo u lanovky
– bezplatné parkoviště pro 450 aut
– lyžařská škola, půjčovna, skiservis, depot
– restaurace, apres´ski bary, supermarket

Místní Skiareál Lipno v Lipně nad Vltavou nabízí tři zcela nové čtyřsedačkové lanovky, kompletně uměle zasněžovaný areál, vyhlášené dětské hřiště Foxpark s pohyblivými koberci místo vleků, kvalitní snowpark pro milovníky snowboardů s mnoha zajímavými překážkami, večerní lyžování, lyžařskou školu, půjčovny lyžařského vybavení a také SkiDepot pro úschovu a vysušení Vašeho vybavení do druhého dne.

Můžete si zalyžovat na rozšířených a prodloužených sjezdovkách. Ve Skiareálu Lipno tedy můžete lyžovat na 6 sjezdovkách o celkové délce 7.1 km, snowparku se 17 překážkami a Vaše děti už od 3 let na dětském výukovém hřišti Foxpark se 3 pohyblivými koberci a dvěma dětskými vleky.

Skiareál Lipno se díky modernizaci posunul mezi pětihvězdičkové areály. Skiareál Lipno je vhodný zejména pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře i když si tu zalyžuje stejně dobře i zkušený.

Veškeré vybavení (lyže. boty, snowboardy, běžky a doplňky) si můžete půjčit přímo na místě. Ve skiareálu je dostatek možností občerstvení a odpočinku. Přímo u lanovky je parkoviště pro 450 aut kde můžete parkovat zdarma.

Ceník a informace

Spojte zimní dovolenou v našem penzionu s lyžováním ve skiareálu Hochficht. K dispozici je hotelový skibus, průvodce, a pro ubytované zákazníky nabízíme 10% slevu na vypůjčení vybavení nebo servis.

Ceník balíčků

Skiareál Hochficht

Hotelový skibus

K dopravě na Hochficht můžete využít hotelový skibus (odjezd je podle přání zákazníků). Řidič skibusu je také zároveň průvodce, který vám poradí co a jak.

INTERSPORT Pötscher

Pro ubytované hosty nabízíme možnost využít 10% slevu na vypůjčení vybavení nebo servis v prodejně/půjčovně INTERSPORT Pötscher (DE/ENG), která se nachází přímo na Hochfichtu.

Výuka snowboardingu

Chcete se naučit na snowboardu? Žádný problém! Naše kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce. Vyučující jsou zkušení instruktoři s licenční atestací. Pro více informací kontaktujte přímo instruktory na telefonním čísle 724 551 383 (Marcel Lorenc) / 721 328 017 (Petra Lorencová) nebo zašlete zprávu na lofina@seznam.cz.

Aktivity na Lipně

Lipno a jeho okolí nenabízí jenom lyžování. Okolí Jihočeského moře je také oblíbeným místem milovníků běžkování nebo snowkittingu. No a na své si přijdou také milovníci bruslení. Když je dobrý led a krásné počasí, tak je to nezapomenutelný zážitek. Lipno je zkrátka skvělým místem pro zimní, ale i letní dovolenou. Další možné aktivity naleznete po kliknutí na následující tlačítko.

Share This