+420 602 477 033 jiri.koblas@centrum.cz

Lyžování Lipno, Hochficht

Rodinný penzion Plánička – ubytování na Lipně

Běžky na Lipně

Běžkařské trasy na Lipně, Bílá stopa na Šumavě nebo běžkařský areál Schöneben

Hochficht – lyžování na Lipně

Skiareál Hochficht Rakousko

Lyžařský pobyt pro středisko HOCHFICHT od ledna do konce sezóny (většinou konec března podle sněhových podmínek).

Lyžařské  pobyty  začínají příjezdem na penzion v neděli po 14. hodině. První den je v ceně večeře, pondělí až pátek podáváme snídani a večeři, pobyt  končí  v sobotu po snídani. Pokoje jsou k dispozici poslední den do 12. hodin.

V ceně pobytu je i doprava skibusem. Skibus stojí po celou dobu na parkovišti v lyžařském středisku přímo u lanovek. Po dohodě je možné připravit zájemcům i svačiny. Odjezd od penzionu je podle dohody účastníků (skupiny), stejně tak je to s odjezdem z Hochfichtu.

1. Standardní sjezdovka – s umělým zasněžováním, 2 km dlouhá, náročná FIS trať, vyzkoušená při Evropském poháru, od vrcholu hory Hochficht přímo k dolní stanici lanovky (výškový rozdíl 404m)

1a. Schonbergská sjezdovka – 1 km dlouhá, pozvolná v horní části, souběžná s českou hranicí, poté náročným lesním průsekem ke standardní sjezdovce.

2, 2a. Stierwiesenská sjezdovka – s umělým zasněžováním 3,4 km dlouhá rodinná sjezdovka, vhodná pro požitek z jízdy. V dolní části je cvičný vlek.

3. Reichlbergská sjezdovka – 1,6 km dlouhá, při dobrém sněhu lákavá trasa pro pořádné lyžaře.

4. Hochwaldská sjezdovka – 1,7 km dlouhá, překrásná točitá sjezdovka situovaná na sluneční stranu.

5. Wenzelwiese – s umělým zasněžováním. Závodní aréna WISBI (s časomírou).

6. Rehberg – s umělým zasněžováním, 1,4 km dlouhá, oblíbená trať detí a začátečníků. V Horní části se nachází dětský vlek.

7,7a. Zwieselbergská sjezdovka – s umělým zasněžováním, FIS-trať pro obří slalom a slalomové soutěže, je situována na závětrnou stranu k rannímu slunci. NOVĚ – objížďka příkrého svahu.

8. NOVÁ ! Schwarzenbergská sjezdovka – s umělým zasněžováním. Z Wieselbergu vede nová sjezdovka (délka 1,4 km) k nástupnímu místu ve Schwarzbergu.

7. Krumauerská běžkařská dráha. Od Schnebergské sjezdovky směrem k Hochwaldské sjezdovce k Rehbergu a směr údolní stanice.

Informace o otevřených sjezdovkách a lanovkách najdete na panoramatických informačních tabulích u údolní stanice. Na sjezdovkách a stanicích lanovky v každém případě dodržujte informace o uzavření sjezdovky, varování a značení okrajů sjezdovek !

Pravidla na FIS

  • Než budete najíždět, podívejte se nahoru !
  • Nejezděte bezohledně, ale tak, abyste měli vše pod kontrolou !
  • Sledujte počínání lyžařů před Vámi a jezděte tak, abyste měli dostatečný výhled !
  • Před Vámi jedoucí pomalý lyžař má přednost !
  • Nezdržujte se, nezastavujte se uprostřed sjezdovky nebo na nepřehledných místech !

Aktivity pro běžkaře

Cestou do skiareálu Hochficht se projíždí centrální částí rakouského kvalitního běžkařského areálu Shöneben, který se rozkládá okolo hranic s ČR v nadmořské výšce 1000 – 1100 m.n.m.

Areál je jednou z tras propojen i s areálem Hochficht, proto rodiny, které využívají obě discipliny rozděleně se během dne mohou i sejít k společnému občerstvení. Navíc okolo běžeckých tras se nachází několik zajímavých míst, vyhlídek a občerstvení včetně WC.

Neváhejte, opravdu budete spokojeni !

Zvýhodněné zimní pobyty v penzionu Plánička

Spojte zimní dovolenou v našem penzionu s lyžováním ve skiareálu Hochficht. K dispozici je hotelový skibus, průvodce, a pro ubytované zákazníky nabízíme 10% slevu na servis lyží.

Objednat zimní pobyt
Share This